Czym zajmuje się adwokat?

  Adwokat zajmuje się szeroko pojętą pomocą prawną. Pomoc ta polega na reprezentacji przed Sądem, ale nie tylko. Adwokat świadczy pomoc w postaci udzielania porad prawnych, sporządzania pism procesowych, przygotowywaniu i opiniowaniu umów, obroną w postępowaniach karnych i wykroczeniowych; wreszcie na reprezentacji przed organami państwowymi, ot chociażby przed Urzędem Miasta. Wszędzie tam gdzie możemy ustanowić pełnomocnika możemy skorzystać z pomocy adwokata.

Co wyróżnia adwokata?

  W dzisiejszych czasach mamy nieograniczony dostęp do informacji. Gdy przytrafi nam się problem, poszukujemy jego rozwiązania w Internecie. W przypadku problemów prawnych natrafiamy  na mnóstwo wiadomości, gotowych rozwiązań, przykładów pism, teorii, opinii. Nie mamy świadomości, że każdy przypadek jest inny, prawo nieustannie się zmienia, autorzy odpowiedzi na nasze pytania mają często nikłe pojęcie o zagadnieniach, na których temat się wypowiadają. Adwokat jest fachowcem, posiada wieloletnie doświadczenie, zdobył wykształcenie prawnicze, za każdą swoją decyzję czy też radę ponosi odpowiedzialność. 

Kiedy zwrócić się do adwokata? 

  Niemal każdy z nas prędzej czy później znajdzie się w sytuacji, w której spotka się z wymiarem sprawiedliwości, jest to nieuniknione. Klasycznym tego przykładem jest postępowanie spadkowe – zdarza się w nim uczestniczyć prawie każdemu z nas przynajmniej raz czy dwa razy w życiu. Nie należy również zapominać, że przytrafiają się sytuacje losowe, na które nie mamy wpływu. Chociażby stłuczka samochodem czy też zalanie naszego mieszkania przez sąsiada. W każdej tego rodzaju sytuacji warto zasięgnąć rady adwokata. Nie zapominajmy, że spotkanie z wymiarem sprawiedliwości poniekąd decyduje o naszym przyszłym życiu. 

Czy adwokat to luksus dla bogatych?

  Nie. Ceny usług adwokata dostosowane są do warunków rynku. Tak jak w innych dziedzinach wybieramy profesjonalistów i płacimy za ich usługi odpowiednie wynagrodzenie tak adwokat życzy sobie wynagrodzenia w wysokości odpowiadającej nakładowi jego pracy. Wybieramy usługi lekarzy, mechaników, hydraulików, fryzjerów, lecz niestety zdarza nam się rezygnować z pomocy adwokata co może rodzić kolejne problemy. Przeświadczenie o tym, że usługi adwokata są drogie jest mitem. W każdym przypadku wysokość wynagrodzenia jest szczegółowo przedstawiana Klientowi. Adwokat informuje jaka część tego wynagrodzenia to podatki, jak długo postępowanie będzie prawdopodobnie trwało, jakie czynności będzie podejmował. Skoro, jak już wcześniej wspomniano, sytuacji w życiu wymagających pomocy prawnej mamy zaledwie kilka w życiu, nie warto pozbawiać się pomocy adwokata.

 


  Zachęcamy Szanownych Państwa do zapoznania się z zakresem usług Kancelarii Adwokackiej Bolesławski w Mikołowie.


mayjpg