Jak przygotować się do spotkania z adwokatem?

  Przede wszystkim najpierw musimy się umówić na spotkanie. Kancelaria Adwokacka Bolesławski czynna jest w określonych godzinach, jednak specyfika zawodu adwokata polega na tym, że często możemy zastać… zamknięte drzwi. Spowodowane jest to tym, że adwokat pracuje przede wszystkim „w terenie” – jest na rozprawie w innym mieście, prokuraturze, urzędzie, spotyka się z Klientami w innych miejscach niż Kancelaria.

  Dlatego najlepszym sposobem jest wcześniejsze umówienie spotkania, czy to przez telefon np. pod numerem 606 573 721 – adw. Jurand Bolesławski, czy przez coraz częściej wybieraną metodę, mianowicie przez maila: kanclaria@adwokat-boleslawski.pl Jeszcze inną metodą jest skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej Głównej Stronie Termin spotkania zawsze dobierany jest pod możliwości Klienta i adwokata, nic nie stoi na przeszkodzie aby spotkać się poza godzinami urzędowania Kancelarii – czy to późno wieczorem, czy też wcześnie rano.

 

No dobrze, ale jak się przygotować?


  Najważniejsze jest zabranie na spotkanie wszystkich dokumentów dotyczących sprawy. Jeżeli postępowanie jest na etapie sądowym, należy zabrać ze sobą wszystko co otrzymaliśmy z Sądu, każdą kartkę, zawiadomienie, wszystko. Często wydawać by się mogło, że coś jest nieistotne, dla adwokata może być bardzo ważne. Poza powyższym warto przygotować sobie pytania, które będziemy chcieli zadać, dobrym sposobem jest ich zapisanie. I to w zasadzie tyle. Trzeba pamiętać, że każda sprawa jest indywidulna i już w trakcie rozmowy telefonicznej czy przy wymianie maili adwokat zwróci uwagę co jeszcze będzie potrzebne.

Czy spotkanie jest zawsze niezbędne?


  W dzisiejszych czasach większość możemy załatwić przez Internet. Nic tak naprawdę nie zastąpi osobistego spotkania, ale przy mniej skomplikowanych sprawach właściwie wszystko uda się załatwić nie wychodząc z domu. Z praktyki wynika, że często wystarczy jedno spotkanie, a później kontakt jest już tylko telefoniczny i mailowy. Choć zdarzają się przypadki prowadzenia kilku spraw Klientowi… którego nigdy się nie widziało.Zachęcamy Państwa do przeczytania wpisu pt. Czym zajmuje się adwokat?


 

phone-499991_1920jpg